آموزش خصوصی خلبانی

آموزش خصوصی خلبانی

فهرست مطالب

آموزش خصوصی خلبانی

آموزش خلبانی تجربه‌ای شگفت‌آور است که شما را به سمت آسمان می‌کشاند تا جهان را از منظر دیگری تماشا کنید. در این مقاله ما به بررسی آموزش خلبانی خصوصی از جمله مدت زمان دوره، هزینه های آموزش خصوصی، مزایای این دوره و … خواهیم پرداخت.

مدت زمان دوره خلبانی خصوصی

دوره‌ خصوصی خلبانی مخصوصی بیشتر در آموزش تئوری نمود پیدا می‌کند. چراکه در پرواز هر خلبان همواره تحت آموزش یک استاد خلبان در طول پرواز خود خواهد بود. طول دوره‌های خصوصی بسیار کمتر از کلاس‌های عمومی می‌باشد و برای افرادی مناسب است که به علت مشغله‌ی بالا قادر به شرکت در کلاس‌های عمومی نیستند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای کلاس‌های خصوصی در آموزشگاه خلبانی این است که استاد تمام زمان خود را می‌تواند به یک دانشجو اختصاص دهد و تمام توجه دانشجو را جلب نماید. این نوع از آموزش به استاد اجازه می‌دهد تا با توجه به دانش و آموخته‌های قبلی دانشجو، سطح تدریس خود را مشخص و برنامه آموزشی را بر طبق روند یادگیری دانشجو تنظیم کند.

مدت زمان آموزش به صورت خصوصی نسبت به کلاس‌های عمومی کمتر خواهد بود اما این مدت نمی‌تواند از حداقل زمان تعیین شده برای دوره‌ها توسط سازمان هواپیمایی کشوری کمتر باشد .

هزینه آموزش خصوصی خلبانی چقدر است؟

هزینه کلاس‌های خصوصی ممکن با توجه به دوره‌های مختلف، متفاوت باشد. اما به صورت کلی می‌توان بیان کرد که هزینه کلاس خصوصی بسیار بالاتر از کلاس عمومی متداول خواهد بود. علت افزایش هزینه این گونه از کلاس‌ها اختصاص وقت یک استاد برای یک دانشجو است. در دیگر کشورها نیز به صورت کلی آموزش‌های اختصاصی در هر زمینه‌ای که باشد دارای هزینه‌های بسیار بیشتری خواهند بود.

از دلایل هزینه‌های بالاتر آموزش خلبانی خصوصی می‌توان به این موارد اشاره کرد. اول اینکه تمام هزینه‌های حق‌التدریس استاد مربوطه باید از پرداختی‌های تنها یک دانشجو تامین شود. همچنین باید فضای آموزشی صرفا برای یک دانشجو استفاده شود همچنین. در آموزش خصوصی تعیین زمان کلاسها اغلب از طرف دانشجو بوده و آزادی زمان بسیار بیشتری در زمان برگزاری کلاس و نیز در مدت زمان برگزاری کلاس وجود خواهد داشت.

دانشجو در برخی از موارد حتی می‌تواند محل برگزاری کلاس را نیز با هماهنگی استاد مربوطه مشخص نماید و الزام برگزاری کلاس در مکان‌های آموزشی از پیش تعیین شده در این مدل از برگزاری از بین می‌رود.

برای اطلاع از شرایط و هزینه‌های آموزش خلبانی می‌توانید در ساعات ادارای با شماره‌های ۰۲۱۴۴۶۵۰۶۳۳-۰۲۱۴۴۶۷۳۱۷۲ تماس بگیرید. کارشناسان آموزشگاه خلبانی اویواسکای آماده ارائه مشاوره رایگان به شما علاقه‌مندان صنعت هوانوردی می‌باشند. همچنین شما می‌توانید فرم درخواست مشاوره را در انتهای این نوشته تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

مزایای آموزش خصوصی

با توجه به اینکه استاد در حین تدریس تنها بر یک دانشجو متمرکز است همواره بین استاد و دانشجو پرسش و پاسخ برقرار است. به صورت کلی می‌توان بیان کرد دو مدل دانشجو در کلاس ها وجود خواهند داشت یادگیران فعال یا Active learner و یادگیران منفعل یا Passive Learner.

در کلاس‌های عمومی امکان اینکه تمامی دانشجویان بتوانند صحبت کنند یا سوالات خود را بپرسند ممکن است وجود نداشته باشد. بنابراین استاد ناچار به استفاده از روش سخنرانی خواهد بود تا بتواند در زمان معین شده مقدار درس مورد نظر را طبق برنامه آموزشی تدریس کند. بنابراین اغلب دانشجویان در کلاس‌های عمومی با جمعیت بالا به سمت یادگیرنده‌های منفعل سوق داده می شوند و این عمل موجب می گردد دانشجویان سریع‌تر خسته شده و راندمان آن ها کمتر می شود.

در آموزش خصوصی به صورت مداوم مکالمه بین استاد و دانشجو برقرار است و دانشجو می‌تواند در تمامی بخش‌ها شرکت کرده و سوالات خود را مطرح کند. بنابراین در کلاس خصوصی به گونه‌ای شخصی‌سازی مباحث آموزشی وجود دارد که در هیچ یک از کلاس‌های عمومی چنین امکانی وجود نخواهد داشت.

در نهایت می‌توان نتیجه گرفت بازخورد کلی کلاس‌های خصوصی در صورتی که محدودیتی از نظر هزینه وجود نداشته باشد بسیار بالا خواهد. البته در برخی از موارد ممکن است مبحث تدریس به گونه‌ای باشد که نیاز به همکاری و بحث بین دانشجویان وجود داشته باشد که در این صورت بازدهی یادگیری جمعی بیشتر خواهد بود.

هزینه آموزش خصوصی خلبانی
هزینه آموزش خصوصی خلبانی

معایب آموزش خصوصی

یکی از معایبی که شاید بتوان برای آموزش خصوصی مطرح کرد این است که دانشجویانی که در کلاس‌های خصوصی شرکت می‌کنند ممکن است میزان درک خود از مطالب را نتوانند به درستی تشخیص دهند. همچنین سنجش مناسبی از اینکه استاد مربوطه چه میزان در یادگیری و آموزش او اثر گذار است نداشته باشد. در کلاس های عمومی به علت متغییر بودن سطح دانشجویان اغلب ممکن است اساتیدی که مجرب نیستند به چالش کشیده شوند. همچنین اغلب در کلاس دانشجویانی یافت می شوند که سطوح دانش و میزان روند یادگیری آن ها با یکدیگر متفاوت است و این امر موجب می گردد تا دانشجویان بتوانند میزان آمادگی و درک مطلب خود را بسنجند. یکی دیگر از معایبی و یا محدودیت‌های که می‌توان برای این روش بیان کرد بالابودن هزینه هاست که معمولا همیشه جز موارد بسیار مهم در امر آموزش در نظر گرفته می شود.

آموزش خصوصی خلبانی اویواسکای

همانطور که قبل‌تر هم بیان شد کلاس‌های خصوصی به صورت کلی از راندمان و بازخورد بالاتر و بهتری برخوردار هستند و برآیند میزان رضایت دانشجویان در رشته‌های مختلف همیشه نسبت به کلاس‌های عمومی بیشتر است و اهداف آموزشی از پیش تعیین‌شده بیشتری در نهایت به موفقیت می‌رسند.

شاید بتوان بیان کرد شخصی‌سازی روش تدریس انتخاب شده و مطالب آموزشی بالاترین مزیت برای این مدل از آموزش باشد. همراهی تمام و کمال در آموزش خصوصی و در دسترس بودن استاد در برخی از رشته‌ها می‌تواند سرعت پیشرفت و یادگیری را چندین برابر کند. همچنین زمان کافی برای رفع اشکال و انجام آزمون‌های اختصاصی، تمرکز بر روی نقاط ضعف، تقویت نقاط قوت و حتی مشاوره ‌فردی را می‌توان از مزایای آموزش خصوصی بیان نمود.

آموزشگاه هوانوردی اویواسکای به عنوان اولین مرکز آموزش در صنعت هوانوردی است که امکان برگزاری دوره‌های خلبانی، دیسپچری و مهمانداری به صورت آنلاین را برای هموطنان عزیز فراهم نموده است. بنابراین علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های هوانوردی می‌توانند بدون در نظر گرفتن مسافت، از هر کجای ایران در کلاس‌های آموزشی شرکت نمایند.

همچنین برگزاری کلاس‌های آموزش خصوصی به صورت پکیج دوره و یا یک ماژول در صورت نیاز دانشجو امکان‌پذیر می‌باشد. برای اطلاع از شرایط و هزینه‌های کلاس خصوصی خلبانی و هوانوردی با شماره های ۰۲۱۴۴۶۵۰۶۳۳-۰۲۱۴۴۶۷۳۱۷۲ تماس بگیرید. کارشناسان اویواسکای آماده ارائه مشاوره رایگان به شما علاقه‌مندان صنعت هوانوردی می‌باشند.

 

Rate this post

دسته بندی نوشته

دوره IR pilot Course
دوره مجازی آموزش خلبانی هواپیما-IR
دوره مجازی آموزش خلبانی هواپیما-IR
دوره آنلاین و آفلاین ATPL
ATPL دوره مجازی آموزش خلبانی هواپیما
ATPL دوره مجازی آموزش خلبانی هواپیما
دوره دیسپچری Dispather Course
دوره آموزشی دیسپچری غیرحضوری Dispather
دوره آموزشی دیسپچری غیرحضوری Dispather

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید...

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس

اگر برای شرکت در دوره‌های آموزش هوانوردی نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، کافی است روی لینک زیر کلیک کنید…

[quform id="2" name="مشاوره رایگان شرکت در دوره ها"]